شرکت مجتمع صنايع غذايي بهپودر اصفهان

 behpodr-homeسالانه بيش از 6000 تن آب پنير در كشور ما توليد مي شود كه حاوي مقادير عظيمي از تركيبات ارزشمند غذايي مي باشد،علاوه بر عدم استفاده از تركيب مفيد تا سال 1375، دفع غير اصولي آب پنير نيز باعث ايجاد مشكلات عديده زيست محيطي مي شده است. به منظور رفع عمده اين مشكلات، پروژه احداث كارخانه در آبان ماه 75، آغاز گرديد و با تلاش صنعتگران ايراني در خرداد ماه 76، راه اندازي شد و اولين محصول خود را با نام پودر آب پنير (بايا) به بازار مصرف عرضه نمود.كارخانه در زميني به مساحت 18000 متر مربع شامل 3500 متر مربع سالنهاي توليد و ساختمان هاي جانبي در شهرك صنعتی علویجه واقع در 75 كيلومتري شمال غربي اصفهان واقع شده است، اين مجتمع در طي ساليان با انجام طرح هاي توسعه و تنوع ميزان محصولات خود را افزايش داده و در حال حاضر محصولات زير را توليد مي نمايد.پودر آب پنير رنگی و سفید، پودر پنير رنگی و سفید، انواع شير خشك صنعتي.
اين محصولات در بخشهاي مختلف صنايع غذايي همچون توليد غلات حجيم (اسنك)، بيسكوئيت، كيك و كلوچه، شكلات، انواع ماكاروني و رشته، سوسيس و كالباس، ماست، پنير، بستني، سوپهاي خشك آماده، چيپس، خوراك كودك و... به عنوان پوشش، پركن، طعم دهنده، مكمل و چاشني و همچنين در صنايع دارويي و خوراك دام كاربرد گسترده دارند.

دريافت گواهينامه 9002 ISO از شركت DNV هلند، در حال مميزي داخلي جهت گواهينامه HAccp براي تمام محصولات توليدي نشانگر تلاش اين مجموعه براي ارتقاء كيفيت در كنار افزايش توليد و تنوع محصولات مي باشد.

مراحل تولید
آب پنير، شير خام و پنير بوسيله تانكرهاي استيل حمل مواد وارد كارخانه مي گردد. در بخش آزمايشگاه كليه آزمايشات از قبيل تعيين غلظت، اسيديته، چربي، ... انجام مي شود. در صورت عدم مغايرت با استانداردهاي تعيين شده مواد اوليه دريافت مي گردد. مواد اوليه در پيلت كولر سرد شده و در تانكرهاي استيل ذخيره مي شود. ابتدا مواد پاستور مي شود پس از پاستور شدن توسط پمپها به اواپراتور منتقل مي شود و غلظت مواد اوليه (ماده خشك) به حدود 50% مي رسد و سپس به اسپري تزريق مي شود به قسمت اتمايزر هدايت و در آنجا مواد به صورت ذرات اتميزه در مي آيد و هم جهت با هواي گرم 150-170 درجه سانتي گراد خشك مي گردد. سپس تخليه و بسته بندي در كيسه هاي 20-25 كيلويي كه از جنس پلي اتيلن درون پاكت دو لايه کامپوزیت (شامل يك لايه پروپيلن لامينه شده و كاغذ کرافت) بسته بندي مي شود.
از محصول در حين بسته بندي نمونه برداري مي شود و كليه آزمايشگات از قبيل مشخصات فيزيكي (رنگ، طعم، دانه بندي، ...) مشخصات شيميائي (پروتئين، چربي، رطوبت، ...) مشخصات ميكروبي (شمارش كلي، كليفرم،...) انجام مي شود.
محصول به انبارهاي قرنطينه مي رود و در صورت عدم مغايرت با استانداردهاي تعريف شده محصول قابليت عرضه به بازار جهت مصرف را دارد. مجتمع صنايع غذايي بهپودر از سال 83 صادرات خود را به كشورهاي چين- پاكستان- كشورهاي آسياي ميانه و عراق گسترش داد و طي سالهاي 85 و 86 و 87 بعنوان صادر كننده نمونه و برجسته استان معرفي و در همين راستا در سال 86 كانديد صادر كننده نمونه كشور گرديد هم اكنون اين شركت طرح توسعه خود را تا ظرفيت 000/10 تن در سال ارتقاء داده است.

right-virسالانه بيش از 6000 تن آب پنير در كشور ما توليد مي شود كه حاوي مقادير عظيمي از تركيبات ارزشمند غذايي مي باشد، علاوه بر عدم استفاده از تركيب مفيد تا سال 1375، دفع غير اصولي آب پنير نيز باعث ايجاد مشكلات عديده زيست محيطي مي شده است. به منظور رفع عمده اين مشكلات، پروژه احداث كارخانه در آبان ماه 75، آغاز گرديد و با تلاش صنعتگران ايراني در خرداد ماه 76، راه اندازي شد و اولين محصول خود را با نام پودر آب پنير (بايا) به بازار مصرف عرضه نمود.left-vir 

 

اطلاعات تماس

آدرس: مقابل پلیس راه اصفهان- تهران، شهرک صنعتی علویجه، خیابان چهارم، شرکت بهپودر

تلفن : 42412994 -031  و  42413252 -031

تلفکس: 42413252 -031

همراه: 09131075388  مدیریت (پذیری)

گالری